Oporné body Feng Šuej

Hlavný vchod

Hlavný vchod - Design by Janette s.r.o.

Hlavný vstup nám vypovedá o tom, ako sa nám darí v našej práci, aká je naša kariéra, o našich financiách, o tom ako napreduje naša firma.

Cez vchodové dvere každá nehnuteľnosť načerpáva najväčšiu časť energie a preto je dôležité, aby energia vchodu bola priaznivá.

Umiestnenie a orientácia vchodu vzhľadom k polohe domu alebo firmy patrí preto medzi oporné prvky vo Feng Šuej. Hlavný vchod je najdôležitejší bod Feng Šuej a preto je potrebné, aby bol vždy voľný, priechodný a neblokovaný neporiadkom.

Posteľ

Posteľ - Design by Janette s.r.o.

Posteľ je pre každého z nás jedným z najdôležitejších kusov nábytku.

Vhodne umiestnená posteľ nám umožňuje pohodlný spánok a načerpanie nových síl, aby sme zvládali každodenné radosti aj starosti života. Posteľ je pre každého z nás nielen miestom odpočinku a regenerácie životných síl, ale aj útočiskom v nepríjemných chvíľach života. Je to veľmi intímny priestor, v ktorom trávime tie najosobnejšie a najintímnejšie chvíle a preto je jej umiestnenie veľmi dôležité.

Umiestnenie postele nám vypovedá o vzťahoch a o vnútornom charaktere človeka. Posteľ je potrebné umiestniť podľa GUA čísla tak, aby hlava smerovala jedným z priaznivých smerov a aby sa nachádzala v jednom z priaznivých sektorov. Dobre umiestnená posteľ ovplyvňuje celý život, veď spánkom strávime takmer jednu tretinu života.

Sporák

Sporák - Design by Janette s.r.o.

Tretím najdôležitejším bodom vo Feng Šuej je umiestnenie sporáka.

Sporák nám hovorí o našom zdraví. Na sporáku pripravujeme jedlo, ktorým vyživujeme celú rodinu. Jedlo pripravené s láskou prináša nielen nevyhnutnú výživu ale aj radosť zo spoločne strávených chvíľ, ktoré si užívame pri konzumovaní pochúťok pripravených v našej kuchyni. Veď "Láska ide cez žalúdok".

Dobre pripravené jedlo môže teda ovplyvňovať zdravie celej rodiny. Umiestnenie sporáka do nevhodného sektoru, poprípade na nevhodné hviezdy môže prinášať zdravotné problémy celej rodine. Sporák nesmie byť umiestnený oproti vode ani blízko pri vode nakoľko to vytvára konflikt živlov medzi ohňom a vodou. Natočenie sporáka by malo smerovať podľa priaznivých smerov GUA, obyvateľov domu.